
Voetbal is soms een raar spelletje. De ene week lijkt het allemaal als vanzelf te gaan en de andere week is het ploeteren en hard werken om samen nog een acceptabele wedstrijd neer te zetten. Het laatste was nog net het geval voor FC Uitgeest in de thuiswedstrijd tegen het moeilijk bespeelbare Velsen. Dankzij een briljante ingeving van Daan van den Booren werd in de 88e minuut met een late gelijkmaker nog net een nederlaag voorkomen. Oorzaak terugval? Onbekend! Soms gaat het zo in voetbal. Maar het leuke van voetbal is dan ook weer: er is altijd een volgende wedstrijd. Ook voor FC Uitgeest.
FC Uitgeest startte met in ieder geval weer de van een blessure teruggekeerde Sem Buur op de bank waardoor Jens Krom wederom samen met Stan Vrouwe het hart van de verdediging vormde.
FC Uitgeest had het vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Ouendag moeilijk tegen de stevige kerels van rkvv Velsen. Een fysiek sterke ploeg die onder andere daardoor veel duels om de bal wisten te winnen, maar ook een ploeg die dat combineert met vaak goed voetbal. Zo waren er in het eerste half uur best wel kansen voor de gasten om de score te openen. Toch was het FCU dat in de 28e minuut via Rens Brouwer de grootste kans op een openingstreffer kreeg, maar alleen voor keeper Quaars ging het net niet goed. Een dure fout bleek, want uit de daaropvolgende aanval scoorde Velsen spits Reurts. 0-1
Daarna begon voor FC Uitgeest het grote ploeteren. Ze deden aandoenlijk hun best de mannen in het geelgroen ,maar het was simpelweg hun dag niet. Ballen stuiterden weg, eindpasses bij veelbelovende aanvallen konden net onderschept worden terwijl Velsen almaar gevaarlijker werd. Zo was in de 60e minuut invaller Looij dichtbij een tweede treffer voor de gasten uit Velsen en schoot even later Panka net over. Maar de thuisploeg gaf niet op, knokte voor elke bal en had een houding van “als het niet gaat zoals het moet, moet het maar zoals het gaat”. De beloning volgde in de 88e minuut. Want, als het even niet gaat, dan hebben we altijd nog de individuele klasse van onze Daan van den Booren. Heel handig speelde hij zich in het strafschopgebied vrij, maakte nog een schijnbeweging en schoot vervolgens tegendraads in de korte hoek raak. 1-1. Opluchting alom want zowel spelers als de vele toeschouwers (het was lekker druk) beseften heel goed dat het ene puntje vandaag tevens het maximaal haalbare was. Toch nog boven gekomen!
De Afvallende Bal
FC Uitgeest: Walbeek, Beentjes, Vrouwe, Krom, de Meij, (68e Ouwehand) Q.Koster, de Groot, Duijn, Ursem (85e Huijtink), van den Booren, Brouwer.

Bakkum en Krookspeler van de wedstrijd: Daan van den Booren
Daan is één van de spelers die bij FC Uitgeest het verschil kunnen maken. Dat doet hij dan ook regelmatig door te scoren of een beslissende assist te geven. Soms met links, soms met rechts, soms snoeihard en soms met een slim balletje. Vandaag in de 88e minuut was het laatste aan de orde. Een lepe inzet liet keeper Quaars kansloos en redde voor FCU vandaag een punt. Gefeliciteerd Daan. Hier op de foto met de pupil van de week Jamie Spakman van JO 10-3.
Tekst en foto van Rene Vermeer



Foto's van de wedstrijd: Roel Koster
Sportpark de Koog
Zienlaan 2, Uitgeest
Postadres:
Zienlaan 2, 1911TR Uitgeest
Telefoon clubhuis : (0251) 31 23 23
Email-adres secretaris@fcuitgeest.nl
Kopij voor Website: website@fcuitgeest.nl
Informatie over Lidmaatschap: Ledenadministratie
Vacatures bij FC Uitgeest
Voetbal bij FC Uitgeest wordt mogelijk gemaakt door onze vrijwilligers! Helpt u ook mee?